Serwis:

KWS EMIL – hartowany mrozem. Nowość w ofercie na sezon 2017/18

KWS EMIL to pszenica jakościowa chlebowa o bardzo wysokiej plenności, która w znaczący sposób poprawia wyniki plonowania w gospodarstwach. Zarejestrowana została w 2016 roku. Charakteryzuje się wysoką zimotrwałością dzięki, czemu może być uprawiana we wszystkich regionach kraju zmniejszając ryzyko wymarznięć. Odmiana, która zimuje w najtrudniejszych warunkach.

W doświadczeniach rejestrowych na najlepszych stanowiskach osiągnęła plony przekraczające 13 ton z hektara. Polecamy ją szczególnie do uprawy intensywnej na średnich i dobrych stanowiskach. Posiada krótkie i bardzo sztywne źdźbło, znakomicie sprawdza się na mocnych, intensywnie nawożonych polach, bardzo łatwa w prowadzeniu łanu potrafiąca „udźwignąć” rekordowy plon bez ryzyka wylegania. Profil zdrowotnościowy bez słabych punktów, bardzo duża odporność na rdzę brunatną i żółtą coraz częściej występującą w naszym regionie. Jakość chlebowa, średnia zawartość białka i bardzo wysoka liczba opadania.

Już w sprzedaży w nadchodzącym sezonie u naszych partnerów, zapytaj o dostępność u swojego doradcy. Sprawdź co potrafi KWS EMIL na twoich polach.

 

Pozdrawiamy
KWS Zboża