Doradztwo:

30.06.2017 Wiosna 2017 doskonałym przykładem

Często spotykam się z pytaniem "Czy warto jesienią odchwaszczać zboża ozime?", lub wręcz słyszę stwierdzenia że "Ja oziminy odchwaszczam wiosną, bo po zabiegach jesiennych zdarzają się poprawki" lub "Wiosną będzie lepsza pogoda, to odchwaszczę".

więcej

10.11.2015 Odchwaszczanie zbóż ozimych

Często spotykanym pytaniem w okresie jesiennym jest: Czy warto stosować herbicydy w zbożach jesienią, czy lepiej poczekać do wiosny aż wszystkie skiełkują i wtedy je zwalczyć?

więcej

15.03.2015 Zwalczanie chorób grzybowych w życie hybrydowym

Żyto jest rośliną uprawną, która jest uprawiana na polach naszego kraju już od bardzo dawna. Najczęściej jednak traktowana była po macoszemu i z przekonaniem „przecież żyto da sobie jakoś radę”, trafiało na najsłabsze stanowiska, przy zastosowaniu minimalnego poziomu nawożeniu bez jakiejkolwiek ochrony przed chorobami.

więcej

12.10.2014 Złe warunki siewu ozimin na terenie północnego-wschodu w roku 2014

Rolnictwo często nazywane jest „trudną fabryką pod gołym niebem” i jest w tym bardzo dużo prawdy, ponieważ jest to produkcja w której wiele zależy od przebiegu pogody na którą, nie mamy żadnego wpływu. Rok 2014 na terenie Polski północno wschodniej charakteryzował się dosyć dużymi niedoborami wody.

więcej

14.11.2012 Żyto hybrydowe kontra pszenica Demo Farma Bałcyny – sezon 2012/2013

Skończyły się żniwa 2012, zdecydowana większość gospodarstw uprawiających żyto hybrydowe z KWS LOCHOW jest bardzo zadowolona z uzyskanych plonów. Czas jednak na kolejne zasiewy i zmagania, aby ten kolejny rok był równie dobry.

więcej

Demo Farma ZDP Bałcyny 2011/2012

Dla wszystkich z Państwa, którzy w ubiegłym sezonie śledzili zabiegi agrotechniczne na demo farmie zlokalizowanej w Linowie, mam dobrą wiadomość. Ze względu na duże zainteresowanie tym przedsięwzięciem, założyliśmy kolejny punkt pokazowy. W tym roku na moim terenie działania mamy dwie demo farmy.

więcej

Demo Farma GR Linowo 2011/2012

Zapraszam Państwa do śledzenia drugiej edycji demo farmy zlokalizowanej w gospodarstwie rolnym w Linowie. Dla przypomnienia powtórzę, iż zakładamy poletka o łącznej powierzchni ponad 10ha, na których przybliżyć chcemy na jakie czynniki w uprawie żyta hybrydowego należy zwrócić uwagę. Na poletkach celowo popełniamy błędy związane z agrotechniką aby pokazać Państwu, że poprawienie kilku pozornie mało istotnych rzeczy, pozwoli uzyskać wyższe plony bez jednoczesnego wzrostu kosztów.

więcej

Demo Farma GR Linowo 2010/2011

Zapraszam do odwiedzenia Demo Farma zlokalizowanej w gospodarstwie rolnym Linowo gmina Świecie nad Osą. Jest to przedsięwzięcie realizowane we współpracy z firmą Väderstad. W projekcie tym pokazujemy jak poprawnie poprowadzić łan żyta hybrydowego. Aby uwypuklić ważności każdego elementu agrotechniki pokazujemy najczęstsze błędy popełniane przy uprawie żyta hybrydowego z jakimi spotykamy się w naszej pracy.

więcej