Żyto hybrydowe pasza dla opasów krów i cieląt
01.02.2019

Stosuję żyto hybrydowe w żywieniu bydła
Pan Karol Pulkowski posiada gospodarstwo rolne zlokalizowane w miejscowość Jeniniec, gmina Bogdaniec (woj. lubuskie)
Uprawą ziemi zajmuje się już od 14 lat. Zaczynałem od 8 ha, które dostałem w darowiźnie od rodziców. Obecnie wraz z dzierżawą posiadam 130 ha ziemi od klasy IVa do V. Łąki i pastwiska stanowią 50 ha reszta to ziemia orna na zasiew kukurydzy ok 30 ha, pozostałe na uprawę żyta, pszenicy i pszenżyta. Żyto hybrydowe uprawiam od 6 lat. Już w...
więcejDziękujemy wszystkim Rolnikom
20.12.2018

Rolnicy są filarami naszego społeczeństwa. Każdego dnia dostarczają żywność na nasze stoły. To jest coś, o czym ludzie zapominają lub uważają za rzecz oczywistą. My KWS wiemy, jak ważny jest niezależny sektor rolny.
Najwyższy czas, abyśmy powiedzieli: Dziękujemy wszystkim Rolnikom. Rozpoczęliśmy to z jednym z nich.
Żyto hybrydowe w paszy obniża koszty żywienia świń
04.12.2018

Produkcja pasz opartych na zbożach z własnego gospodarstwa to najkorzystniejsze rozwiązanie zwiększające zysk produkcji trzody chlewnej. Jednak często zdarza się, że zbiór zbóż z własnego pola nie wystarcza. Musimy wówczas posiłkować się zakupami z rynku. W takich sytuacjach dobrą alternatywą jest siew żyta hybrydowego, które na glebach lekkich i średnich charakteryzuje się najwyższym potencjałem plonowania. Wytrzymuje spadki temperatur nawet do – 25 °C i lepiej toleruje stresy związane z...
więcejOgłoszenie o pracę
23.10.2018

Kierownik ds. doradztwa żywieniowego i pasz / Feed & Food Manager
Miejsce pracy: KWS Lochow Polska Sp. z o.o. w Kondratowicach
KWS Lochow Polska Sp. z o.o. to renomowana, międzynarodowa firma zajmująca się hodowlą i nasiennictwem zbóż. Szukamy ludzi zaangażowanych, dla których praca to przede wszystkim przyjemność i satysfakcja. Nasi pracownicy mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach oraz projektach, dzięki czemu grupa KWS nieustannie się...
więcejAgro Show 2018
18.09.2018

Wszystkich zainteresowanych odmianami zbóż KWS zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w czasie Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show 2018, która odbędzie się w Bednarach koło Poznania w dniach 20-23.09.2018. Czekamy na Państwa wizytę na stoisku nr 70 sektor B.
Wystawa dla zwiedzających czynna jest od 9:00 do 17:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Pozdrawiamy
Zespół KWS Zboża
Pszenica ozima – kiedy rozpocząć siewy?
12.09.2018

Optymalny termin siewu pszenicy ozimej w naszym kraju zaczyna się 15 września na północnym wschodzie, a kończy 16 października na południowym zachodzie.
więcejJęczmień ozimy - termin siewu i obsada.
03.09.2018

Jęczmień ozimy - termin siewu i obsada.
Wykorzystaj potencjał jęczmienia ozimego, podążaj za naszymi wskazówkami, aby zmaksymalizować zysk i zebrać więcej ziarna dobrej jakości.
Stosowane terminy siewu:
Z reguły siew jęczmienia we wschodnich regionach kraju zaczyna się 10 września, w centralnej części kraju 12 września a w zachodniej części 20 września.
Zalecenia KWS Zboża:
Według naszych wieloletnich obserwacji zbyt wczesne terminy siewu przyczyniają się już na wczesnym etapie produkcji...
więcejW jęczmieniu siła
29.08.2018

Jęczmień ozimy jest bardzo przydatnym gatunkiem w strukturze zasiewów. Wczesny zbiór tej rośliny pomaga rozłożyć prace żniwne i zwalnia miejsce pod uprawę pól dla rzepaku ozimego, co pomaga zachować optymalny termin siewu. W przypadku gospodarstw z produkcją zwierzęcą to właśnie jęczmień ozimy w pierwszej kolejności dostarcza surowiec z nowych zbiorów do przygotowania pasz.
Stawiamy do Państwa dyspozycji bardzo bogatą ofertę odmian jęczmienia ozimego w typie wielorzędowym i dwurzędowym....
więcejW jaki sposób mikroorganizmy wpływają na dobrostan i zdrowie świń?
22.08.2018

Drobnoustroje w organizmie zwierzęcym w ogromnej mierze związane są z dietą, jaką stosujemy w gospodarstwie. Prowadząc tucz świń odżywiamy jednocześnie ogromną liczbę mikroorganizmów zasiedlający przewód pokarmowym. Równowaga biologiczna jelit decyduje o zdrowiu zwierząt i zyskach, jakie udaje się osiągnąć. Ogromną uwagę powinno zwracać się na to, aby mikroflora jelit zwierząt była niezaburzona. Nadmierne ilości antybiotyków, czy niewłaściwy dobrostan zwierząt może znacząco zagrozić gospodarce...
więcej