Doradztwo:

13.03.2013 Żyto hybrydowe KWS ZBOŻA z systemem POLLENPLUS® w żywieniu bydła rzeźnego

Wielu hodowców zastanawia się jak obniżyć koszty opasu bydła rzeźnego. Jednym z najefektywniejszych sposobów na poprawę opłacalności produkcji żywca wołowego jest prawidłowo zbilansowana dawka pokarmowa, zapewniająca dobre wyniki produkcyjne, przy zachowaniu prawidłowej zdrowotności zwierząt. Elementem tworzącym znaczną część kosztów produkcji jest pasza treściwa.
Zastosowanie żyta hybrydowego KWS ZBOŻA z systemem POLLENPLUS® w mieszance treściwej, znacznie poprawia wynik ekonomiczny produkcji opasów. KWS ZBOŻA we współpracy z Instytutem Zootechniki – Państwowym Instytutem Badawczym w Balicach przeprowadził eksperyment w Zakładzie Doświadczalnym w Pawłowicach, którego celem było sprawdzenie przydatności żyta hybrydowego w opasie bydła rzeźnego.
Chcesz znać szczegóły doświadczenia? Zapraszamy do zapoznania się z raportem przedstawiającym przyrosty masy ciała, pobranie paszy oraz cechy sensoryczne mięsa.
W przypadku pytań w zakresie możliwości wykorzystania żyta hybrydowego KWS ZBOŻA z systemem POLLENPLUS® w żywieniu zwierząt gospodarskich, zachęcam do kontaktu.

Doradca ds. Żywienia Zwierząt
Tomasz Pieńczewski
Tel. 601 372 912