Doradztwo:

Demo Farma w Drzęczewie spotkała się z dużym zainteresowaniem


Zorganizowana wspólnymi siłami KWS LOCHOW  i Väderstad innowacyjna forma poletek pokazowych wzbudziła duże zainteresowanie wśród wielkopolskich rolników.

Innowacyjność jej polegała na ukazaniu błędów jakie popełnia się w agrotechnice  żyta mieszańcowego, co miało  pomóc rolnikom  w uniknięciu tych błędów na ich  własnych polach. Przebieg całego projektu, począwszy od siewów  poprzez dalsze zabiegi, łącznie z oceną stanu roślin w różnych fazach rozwojowych, został przedstawiony podczas prezentacji multimedialnej.  W dniu 24.06.2010r.  do Drzęczewa przybyło około 230 osób, co należy uznać za sukces, zważywszy, że w tym okresie odbywało się wiele innych imprez rolniczych.
Nasi Goście mogli zapoznać się z naszymi odmianami żyta mieszańcowego,  odmianami kukurydzy KWS Polska oraz najnowszymi maszynami uprawowo- siewnymi firmy Väderstad. Każdy z uczestników otrzymał komplet materiałów reklamowych i miły prezent. Imprezę zakończył wspaniały poczęstunek i wręczanie nagród.  Patronat  medialny   sprawowały: Tygodnik Rolniczy, Top Agrar i Panorama Leszczyńska.

Dziękujemy za osobiste zaangażowanie właścicielom pól – Janowi Wujczakowi  oraz Mirosławowi Stachowiakowi. Podziękowania należą się również Władzom Gminy Piaski, Gronu Pedagogicznemu Technikum Rolniczego w Grabonogu, OSM Gostyń oraz kierownictwu ODR- ów w  Śremie, Gostyniu i Książu Wlkp.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w naszej Demo Farmie, zapraszamy do współpracy i życzymy sukcesów w uprawie naszych odmian.