Doradztwo:

05.12.2017 Żyto hybrydowe - gatunek znoszący ekstremalne warunki

Przez kilka ostatnich lat w regionie Polski północno zachodniej zmagaliśmy się z niedoborami wody. Niewystarczająca ilość opadów i ich nierównomierny rozkład powodował spadki plonu wielu gatunków uprawnych, co przekładało się na sytuację finansową gospodarstw rolnych. 

więcej

01.12.2014 Jesień 2014 pełna żółtych plantacji

Chyba każdemu kto zwraca uwagę na to co dzieje się na polach, rzuciło się w oczy bardzo intensywne i gwałtowne żółknięcie zbóż. Jest to tej jesieni bardzo częste zjawisko w północno zachodniej części Polski.

więcej

18.11.2014 Uwaga na zbyt wczesne siewy żyta

Od jakiegoś czasu spotykam się z twierdzeniem, że im szybciej posiejemy żyto hybrydowe tym lepiej się ono uda. Znam gospodarstwa, które zaczynają siać żyto już pod koniec sierpnia.

więcej

08.11.2014 Długa jesień + błędy w agrotechnice = kłopoty

Wiosną 2014 miałem okazję być na plantacji pszenicy ozimej. Właściciel plantacji twierdził, że odmiana miała problemy ze wschodami. Miało to mieć wpływ na stan roślin, które wyglądać miały słabo, a braki w obsadzie spowodowane są złą jakością materiału siewnego. Siew wykonany był w terminie agrotechnicznym, założona obsada była prawidłowa. Niestety efekt był mizerny.

więcej

14.11.2011 Demo farma Rumsko 2011/2012

Po raz kolejny mam przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych naszymi doświadczeniami na kolejną edycję Demo Farmy KWS LOCHOW.
Informuje, że wprowadziliśmy małą zmianę, jesienią 2011 roku zmieniliśmy lokalizację Demo Farmy w Farm Frites. Doświadczenie zostało przeniesione do firmy Depofarm w Rumsku. Rumsko znajduje się zaledwie 14 km od Bobrownik.

więcej

02.08.2011 Czy tegoroczny przebieg pogody zaszkodził wszystkim uprawom

Dziś jest 01.08.2011 i jakoś nie bardzo potrafię przypomnieć sobie kiedy nie padał deszcz. Tak ze 100% pewnością mogę powiedzieć, że wiosną, czyli wtedy kiedy był najbardziej potrzebny. Niestety jest to bolączka, która dotyka polskich rolników od kilku lat. Efekty wiosennych susz są boleśnie odczuwalne na terenie całego kraju.

więcej

25.03.2011 Stan plantacji po zimie w województwie zachodniopomorskim i pomorskim

W tym roku na moim terenie działania występuję wiele plantacji z uszkodzeniami wynikającymi ze złego zimowania roślin. Gruba okrywa śnieżna oraz niskie temperatury występujące po stopnieniu śniegu mocno uszkodziły a miejscami nawet całkowicie zniszczyły zasiewy.

 

więcej

Demo Farma Farm Frites II Bobrowniki 2010/2011

Dla wszystkich z Państwa, którzy znacie projekt Demo Farma i korzystacie z wiedzy jaką można tam zdobyć mam dobrą informację. W 2010 roku posialiśmy kolejne pola, aby kontynuować nasze przedsięwzięcie. Idea jest ta sama, zależy nam tylko i wyłącznie na praktycznym i realistycznym podejściu do problemu uprawy zbóż na ziemiach lekkich, oraz na pokazaniu do jakich skutków mogą doprowadzić błędy popełniane podczas prowadzenia łanu zbóż.

więcej

Demo Farma Agrowid Baniewice i FarmFrites II Bobrowniki 2009/2010

Zapraszam Państwa do odwiedzenia Demo Farm, które zostały przygotowane we współpracy z firmą Vaderstad. Celem tego projektu jest połączenie doświadczenia i wiedzy dwóch firm oraz pokazanie zwiedzającym agrotechniki łanu z zupełnie innej, szerszej i rzeczywistej perspektywy.

więcej