Serwis:

Dziękujemy wszystkim Rolnikom

20.12.2018

Rolnicy są filarami naszego społeczeństwa. Każdego dnia dostarczają żywność na nasze stoły. To jest coś, o czym ludzie zapominają lub uważają za rzecz oczywistą. My KWS wiemy, jak ważny jest niezależny sektor rolny.
Najwyższy czas, abyśmy powiedzieli: Dziękujemy wszystkim Rolnikom.
Rozpoczęliśmy to z jednym z nich.

zobacz film

więcej

Żyto hybrydowe w paszy obniża koszty żywienia świń

04.12.2018

Produkcja pasz opartych na zbożach z własnego gospodarstwa to najkorzystniejsze rozwiązanie zwiększające zysk produkcji trzody chlewnej. Jednak często zdarza się, że zbiór zbóż z własnego pola nie wystarcza. Musimy wówczas posiłkować się zakupami z rynku. W takich sytuacjach dobrą alternatywą jest siew żyta hybrydowego, które na glebach lekkich i średnich charakteryzuje się najwyższym potencjałem plonowania. Wytrzymuje spadki temperatur nawet do – 25 °C i lepiej toleruje stresy związane z...

więcej

Ogłoszenie o pracę

23.10.2018

Kierownik ds. doradztwa żywieniowego i pasz / Feed & Food Manager

Miejsce pracy: KWS Lochow Polska Sp. z o.o. w Kondratowicach

KWS Lochow Polska Sp. z o.o. to renomowana, międzynarodowa firma zajmująca się hodowlą i nasiennictwem zbóż. Szukamy ludzi zaangażowanych, dla których praca to przede wszystkim przyjemność i satysfakcja. Nasi pracownicy mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach oraz projektach, dzięki czemu grupa KWS nieustannie się...

więcej

Uprawiam żyto hybrydowe z przeznaczeniem na paszę dla bydła

01.10.2018

Agro Show 2018

18.09.2018

Wszystkich zainteresowanych odmianami zbóż KWS zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w czasie Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show 2018, która odbędzie się w Bednarach koło Poznania w dniach 20-23.09.2018. Czekamy na Państwa wizytę na stoisku nr 70 sektor B.

Wystawa dla zwiedzających czynna jest od 9:00 do 17:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Pozdrawiamy
Zespół KWS Zboża

więcej

Pszenica ozima – kiedy rozpocząć siewy?

12.09.2018

Optymalny termin siewu pszenicy ozimej w naszym kraju zaczyna się 15 września na północnym wschodzie, a kończy 16 października na południowym zachodzie.

więcej

Jęczmień ozimy - termin siewu i obsada.

03.09.2018

Jęczmień ozimy - termin siewu i obsada.

Wykorzystaj potencjał jęczmienia ozimego, podążaj za naszymi wskazówkami, aby zmaksymalizować zysk i zebrać więcej ziarna dobrej jakości.

Stosowane terminy siewu:

Z reguły siew jęczmienia we wschodnich regionach kraju zaczyna się 10 września, w centralnej części kraju 12 września a w zachodniej części 20 września.

Zalecenia KWS Zboża:

Według naszych wieloletnich obserwacji zbyt wczesne terminy siewu przyczyniają się już na wczesnym etapie produkcji...

więcej

W jęczmieniu siła

29.08.2018

Jęczmień ozimy jest bardzo przydatnym gatunkiem w strukturze zasiewów. Wczesny zbiór tej rośliny pomaga rozłożyć prace żniwne i zwalnia miejsce pod uprawę pól dla rzepaku ozimego, co pomaga zachować optymalny termin siewu. W przypadku gospodarstw z produkcją zwierzęcą to właśnie jęczmień ozimy w pierwszej kolejności dostarcza surowiec z nowych zbiorów do przygotowania pasz.

Stawiamy do Państwa dyspozycji bardzo bogatą ofertę odmian jęczmienia ozimego w typie wielorzędowym i dwurzędowym....

więcej

W jaki sposób mikroorganizmy wpływają na dobrostan i zdrowie świń?

22.08.2018

Drobnoustroje w organizmie zwierzęcym w ogromnej mierze związane są z dietą, jaką stosujemy w gospodarstwie. Prowadząc tucz świń odżywiamy jednocześnie ogromną liczbę mikroorganizmów zasiedlający przewód pokarmowym. Równowaga biologiczna jelit decyduje o zdrowiu zwierząt i zyskach, jakie udaje się osiągnąć. Ogromną uwagę powinno zwracać się na to, aby mikroflora jelit zwierząt była niezaburzona. Nadmierne ilości antybiotyków, czy niewłaściwy dobrostan zwierząt może znacząco zagrozić gospodarce...

więcej

Żyto jest mniej zawodne w trudnych stanowiskach

02.08.2018

W Polsce przeważają gleby lekkie o niskiej zawartość próchnicy, małej zdolność do magazynowania wody, składników pokarmowych oraz dużej skłonność do zakwaszenia. Gleby te charakteryzują się niską produktywnością i ograniczają mocno dobór gatunków, które możemy na nich uprawiać z zyskiem.

więcej